Te voet


Terug naar Pelgrimsverhalen

Hanneke gaat na twee jaar op pad

Gepubliceerd op: 24 juli 2022

Daarna dacht ik: wat moet ik eigenlijk in Swalmen? Ik kan veel beter nog een stuk doorlopen en pas later, als het Pieterpad meer deze kant op buigt, daarop overstappen.
Soms vergeet ik dat mijn route een hulpmiddel is om in Rome te komen, en geen doel op zichzelf: ik hoef niet het hele Pieterpad gelopen te hebben; een route is fijn omdat je dan minder hoeft te denken, te puzzelen en te zoeken én je weet dat ze hun best hebben gedaan om je om zoveel mogelijk lelijkheid heen te leiden. Lees meer op haar blog

Gerelateerde verhalen


31 maart 2025

Paul Versteven loopt de Via Francigena del Sud noordwaarts

Paul is begonnen in Sancta Maria di Leuca en heeft de eerste dagen heel veel regen gehad, maar daarbij ook al mooie ontmoetingen. Soms staat de weg zelf onder water! Hij loopt tussen de artisjokken en andere groentes en geniet van alle kerken en kapellen onderweg.

31 maart 2025

Lopen naar Rome met Franciscaanse spiritualiteit

Vorig jaar liep Leen met een Tau-reis van de Franciscaanse Beweging in Italië naar Assisi. Nu loopt ze van huis naar Rome met de kernwaarden van de Beweging: op dit moment is ze door de Eifel tot aan de Rijn gekomen. Ze schrijft er een mooie blog over.

4 augustus 2024

Ed loopt over over de GR5

Kathedraal van Metz is prachtig, de glas in lood ramen van Chagall zijn schitterend. Sowieso een reden om nog een keer naar Metz te gaan om alles met genoeg tijd te gaan bekijken. Vanochtend in alle rust vertrokken uit het Youth hostel. Het was mooi de stad op zondagochtend in alle stilte uit te lopen maar na een uurtje kwam ik erachter dat ik verkeerd liep.

11 april 2024

Hans en Jannemieke op pad op de Via Francigena

Vertrokken net voordat de bladeren aan de bomen kwamen lopen Hans en Jannemieke het voorjaar tegemoet, nu nog in Nederland: “We bereiden ons voor op weer een saaie tocht, maar eenmaal onderweg is het alles behalve saai. We lopen door de Peel, en voor een belangrijk gedeelte over half verharde wegen en zandpaden. Mooie natuur en heel veel sporen van Bevers.”

9 april 2024

Chris Krijns op pad op de Via Francigena del Sud

Chris is onderweg op de Via Francigena del Sud, in de voorjaar om de hoge temperaturen te ontlopen. Een mooie blog over een verre route:

Mijn water gaat op rantsoen want het begint aardig op te raken. Zoals ik eerder schreef, geen enkele bar maar ook geen kraan. Je loopt ook amper langs woningen. Maar op een boeren karrespoorpad heb ik toch een boer aangesproken of hij mij aan water kon helpen? Ja hoor dat ging hij wel regelen…