Terug naar Nieuwsbrief 68

Nieuws vanuit België

Op een stralende lentedag in Antwerpen sloten de Vlaamse leden van Pelgrimswegen naar Rome hun voorjaarsactiviteiten af met een informatiemoment voor aspirant-pelgrims.
Ondanks de aanhoudende spoorwegstakingen verzamelden de geïnteresseerden zich in het indrukwekkende Centraal Station van Antwerpen, soms ook wel de kathedraal van de spoorwegreizigers’ genoemd. Daar stond Veerle hen op te wachten voor een wandeling door de historische kern van de stad. Dit bood niet alleen de gelegenheid om kennis te maken, maar ook om ervaringen en plannen uit
te wisselen over een toekomstige pelgrimstocht naar Rome. Verbinding staat immers centraal binnen de Vlaamse afdeling van Pelgrimswegen naar Rome.
Voor de lunch trokken we naar het sfeervolle, verbouwde ViaVia wereld reiscafé. Hier heette Gert iedereen welkom en gaf hij een korte introductie over de vereniging Pelgrimswegen naar Rome en de voordelen van een lidmaatschap.
De eerste presentatie werd verzorgd door Luc. Hij gaf een overzicht van de vele wegen die naar Rome leiden en waar men meer informatie kan vinden over de route die het best bij de eigen voorkeuren past. Vervolgens bracht Diane de Via Francigena tot leven met een boeiend verslag over haar tocht. Met veel
enthousiasme deelde ze niet alleen haar ervaringen, maar ook de uitdagingen die ze onderweg tegenkwam en hoe ze die wist te overwinnen. Ze sloot af met een waardevolle raad: “Overlaad je programma niet, maar vergeet vooral niet te genieten!”
Tot slot splitsten we ons op in twee groepen: fietsers en wandelaars. In deze kleinere samenstellingen werden praktische zaken besproken die komen kijken bij een pelgrimstocht naar Rome.
Het was een inspirerende dag vol ontmoetingen, nuttige informatie en gedeelde
passie voor de pelgrimstocht naar de Eeuwige Stad.

Veerle, Gert en Luc