Te voet
Van Assisi naar Rome
Gepubliceerd op: 25 januari 2022
Bij Bartoli is ook al een feest aan de gang, van een lokale familie die alle kerkelijke gebeurtenissen viert. We zijn niet de eerste pelgrims, er is niet echt tijd voor ons totdat de familie vertrokken is. Maar dat geeft niet, de graslanden boven de boerderij zijn prachtig om te zitten, het uitzicht te bewonderen en orchidee na orchidee te fotograferen. Totdat het weer eens begint te gieten. Zo hard dat we met regenjassen naar de gezamenlijke maaltijd gaan. De 18 pelgrims worden aan één tafel geschaard, we kletsen vooral in het Duits. De meesten zijn van middelbare leeftijd, er zijn een paar jongere vrouwen. Het eten is best, de familie Bartoli is zichtbaar moe van alle drukte en gedoe overdag. Uit het weblog van Titia Meuwese
Gerelateerde verhalen
Rob liep de Franciscaanse voetreis
In de periode maart / april van dit jaar liep Rob Franssen de Franciscaanse voetreis. Hij schreef er een mooi verslag over, met veel foto’s. Dit kleine boekwerk kun je vanaf onze website downloaden.
Hans liep door de Adige
Hans Schimmel loopt de Oostelijke route in een aantal jaar, steeds een paar etappes. Hij maakt daar vervolgens Youtube-verslagen van, dit jaar van de etappe Trento Verona.
Ellen is bijna op de pas
Ellen loopt van Amsterdam naar Rome over de Via Francigena met een kleine tent. Ze is nu zowat op de pas van de Grote Sint Bernhard.
Paul Versteven loopt de Via Francigena del Sud noordwaarts
Paul is begonnen in Sancta Maria di Leuca en heeft de eerste dagen heel veel regen gehad, maar daarbij ook al mooie ontmoetingen. Soms staat de weg zelf onder water! Hij loopt tussen de artisjokken en andere groentes en geniet van alle kerken en kapellen onderweg.
Lopen naar Rome met Franciscaanse spiritualiteit
Vorig jaar liep Leen met een Tau-reis van de Franciscaanse Beweging in Italië naar Assisi. Nu loopt ze van huis naar Rome met de kernwaarden van de Beweging: op dit moment is ze door de Eifel tot aan de Rijn gekomen. Ze schrijft er een mooie blog over.